Nagy Gábor – Kiképzésvezető

Nagy Gábor vagyok, a Szigetszentmiklósi Kutyaiskola kiképzésvezetője. 1994 óta foglalkozok kutyákkal, kutyakiképzéssel. A 90′-es évek végétől kiképzésvezetőként dolgozom a Szigetszentmiklósi Kutyaiskolában. A kutyaiskolában elsősorban családi kutyák, illetve társasági kutyák képzésével foglalkozunk, illetve rendkívül fontos a kutyatulajdonosok elméleti képzése is, hogy felismerjék a kutyáik jelzéseit, és kutyájukat megfelelően tudják irányítani.  1998-ban a MEOE szervezésében tartott kiképzésvezetői és kiképzősegédi tanfolyam zárásaként eredményes vizsgát tettem. 2003-ban felszereltem a Büntetés-végrehajtás hivatásos állományába kutyavezetőnek, és 2007 novemberéig kutyavezetőként szolgáltam Balu nevű rottweiler kutyámmal, majd 2007 novemberétől a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet kutyatelep-vezetője vagyok. 2005 óta családi vállalozásként üzemeltetjük a DWS DOG Kutyapanzió és Kutyanapközit. És emelett a vállalkozásaim keretein belül, foglakozunk, JULIUS-K9, DOGTECH, DOGTRACE, MERVUE, JOSERA termékek forgalmazásával, ezen termékek hivatalos viszonteladói vagyunk, a forgalmazott termékeink megtekinthetőek a DWS DOG Webáruházban.

A Büntetés-végrehajtási Szervezet keretein belül, a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet kutyatelepén, 27  kutyavezető, kutyás szolgálati tevékenységét, szakmai képzését irányítottam. A teljes kutyás tevékenység szolgálati, gazdasági, és állat egészségügyi szempontból az Én irányításom alá tartozott. 2007 óta részt veszek a Büntetés-végrehajtási Szervezet kutyakiképzési és tenyésztési programjában. A vezetésem alatt álló kutyatelepen kerültek végrehajtásra a járőr kutyavezetői tanfolyamok, illetve kábítószer-kereső kutyavezetői alap, illetve személyen kereső tanfolyamok, régiós éves minősítő vizsgák, külföldi járőr, illetve kábítószer-kereső kutya versenyekre való felkészítések, kutyabeszerzési eljárások. A Büntetés-végrehajtási szervezet Országos Szolgálati kutya versenyét 7 alkalommal mi rendeztük meg, kutyavezetőim segítségével.  2010-től tagja vagyok a BVOP Országos Szolgálati kutya Minősítő Bizottságának. 2011-ben államilag, és nemzetközileg is elismert kutyakiképzői bizonyítványt szereztem, ezen tanfolyam zárásaként eredményes vizsgát tettem állat egészségügyi, eb tartási-és táplálási ismeretek mellett, kinológiából, kiképzéselméletből is.

Ha a környéken él, akkor jó eséllyel van egy közös ismerősünk, így a Facebook-on is tud informálódni rólam! Az Facebook oldalaim megnyitásához kattintson a linkek valamelyikére!

Nagy Gábor – Facebook profil: www.facebook.com/nagy.gabor.3388

Szigetszentmiklósi Kutyaiskola –  Facebook profil: www.facebook.com/szigetszentmiklosikutyaiskola

DWS DOG Kutyapanzió –  Facebook profil: https://www.facebook.com/dwskutyapanzio

Emlékezetesebb eredményeim, a teljesség igénye nélkül:

• 2003 – Sződliget Kupa, Országos Rottweiler Bajnokság IPO I. C , V. helyezett, Balu nevű rottweiler kutyámmal
    • 2003 – Budapest Bajnokság IPO I.BC  III. helyezett, Balu nevű rottweiler kutyámmal
    • 2008 – Pfote Kutya BH I.  II. helyezett, általam felkészített és felvezetett Szivacs nevű malinois kutyával
  • 2012 – Büntetés-végrehajtás Országos Szolgálatikutya Verseny, nemzetközi mezőnyben, Astra nevű malinois kutyámmal,
      • Egyéni I. helyezett
      • Csapat I. helyezett (Rácz Miklós – Freddy, Palaga Péter – Dinamo, Nagy Gábor – Astra)
    • Legjobb engedelmes munka különdíja
  • 2013 – Büntetés-végrehajtás Országos Szolgálatikutya Verseny, Sopronkőhida, Astra nevű malinois kutyámmal,