Őrző-védő kutyakiképzés

Őrző-védő munka - felkészítés

Az őrző-védő munka alapvető feltétele az engedelmes gyakorlatok megfelelő szintű elsajátítása, valamint az, hogy a kutya vezetője fizikálisan is megtudja tartani a kutyáját. Őrző-védő munka csak és kizárólag őrző-védő munkára kitenyésztett kutyák esetében lehetséges! (Számos esetben keresnek meg minket, hogy pl: magyar vizslának szeretnének őrző-védő munkát.)

Kutyaiskolában az IPO őrző-védő munka mellett, lehetőség van  szolgálati jellegű őrző-védő munkára, szájkosaras munkára, szituációs őrző-védő tréningre, a megfelelő szintű engedelmes munka természetesen ez esetben is alapfeltétel.