Szocializálós foglalkozások

Szocilaizáció

A szocializáció  során a  kutyáknak hozzá kell szokniuk az ember alkotta környezetben előforduló hangokhoz, állatokhoz, járművekhez, épületekhez, minden olyan környezeti hatáshoz, ingerhez ami az élete során előfordulhat. A kutyát az ösztönei nem készítik fel a városi élet kihívásaira, az ehhez való hozzászoktatás a gazda feladata. Amennyiben az egészséges kutya egyes esetekben indokolatlanul agresszíven vagy félénken viselkedik, emberekkel, állatokkal vagy akár járművekkel szemben, érdemes szocializációs problémákra gyanakodni. Ilyen esetekben a szoktatást, képzést mielőbb megkezdeni, mielőtt a nem kívánt viselkedés állandósul. Kutyaiskolai képzéseink keretein belül, többszöri lehetőség van a kutya-kutya közötti játékra, a társas viselkedés elsajátítására. És mindemellett nagyon fontos, hogy a gazdinak is tisztában kell lennie kutyája alapvető viselkedésformáival, illetve avval, hogy mikor-milyen viselkedést kell megerősítenie kutyájában.